17 marca 2019r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyko odbył się Turniej Siatkówki Mężczyzn. W stawce ośmiu drużyn, naszą Gminę reprezentowały zespoły z Chalina, Krojczyna i Płomian.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Sebastian Maciej Olewiński. Turniej rozegrano w dwóch grupach, mecze trwały do dwóch wygranych setów, sety do 21 punktów. W grupie A znalazły się: Anwil Team Włocławek, Borówka Krojczyn, Płomiany i Tłuchowo II. Grupę B utworzono z zespołów Brudzeń Duży, Tłuchowo I, UKS Junior Nasiegniewo i Volley Team Chalin.

Rozgrywki w grupie A zdominowały ekipy Borówki i Anwilu, które wygrały dwa pierwsze mecze i między sobą stoczyły walkę o I miejsce w grupie. W bardzo emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze z Krojczyna, wygrywając w tie-breaku 15:13. Trzeci set potrzebny był także do wyłonienia zwycięzcy meczu o III miejsce w grupie: Płomiany – Tłuchowo II. Tutaj również walka toczyła się do samego końca i wynikiem 15:13 tie-break wygrało Tłuchowo II.

Grupę B z kompletem zwycięstw i stratą tylko jednego seta zdecydowanie wygrało Tłuchowo I. Ciekawą rywalizację o II miejsce premiowane awansem do półfinałów stworzył Brudzeń Duży i Chalin. Po dwóch setach było 1:1 i dopiero w decydującej partii Brudzeń wygrał 15:7.

Mecze półfinałowe potwierdziły, że najlepszą siatkówkę prezentowały tego dnia zespoły Anwil Team i Borówka Krojczyn, które po raz drugi w tym turnieju, tym razem w finale spotkały się po przeciwnych stronach siatki. Walka o zwycięstwo ponownie była bardzo zacięta. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy z Krojczyna, którzy po bardzo dobrym meczu pokonali rywali 2:1 i zasłużenie zajęli I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został D. Wieczyrski (Borówka Krojczyn).

Zawody prowadzili licencjonowani sędziowie T. Zieliński i J. Lubomski z Włocławka.  Za pomoc przy przeprowadzeniu zawodów dziękujemy sędzinom sekretarzom P. Kraśnickiej, J. Przybyłowskiej i O. Wysińskiej oraz klubowi Volley Chalin. Medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn wręczyli z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Sebastian Maciej Olewiński oraz Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.

Klasyfikacja końcowa:

I – Borówka Krojczyn