3 czerwca 2017 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka. Moc atrakcji dla najmłodszych przygotował Urząd Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą.

Dzień Dziecka w DCSiT jak co roku zgromadził liczną rzeszę najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Dzieci wspólnie z rodzicami aktywnie świętowały ten wyjątkowy dzień. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji i każdy kto przyszedł tego dnia do DCSiT mógł być zadowolony. Przeprowadzono konkurencje sportowe, w których uczestnicy wykazywali się swoją sprawnością: strzały do bramki piłeczkami do unihokeja, rzuty kółkami na pachołki, tor przeszkód, strzały do małej bramki piłką nożną i rzuty do dużej bramki piłką ręczną oraz rozkładanie małych piłeczek na czas. W konkurencjach rodzinnych startowały zarówno rodziny z Dobrzynia nad Wisłą, jak i reprezentacje sołectw z Chalina i Michałkowa, które jednocześnie rywalizowały w ramach Spartakiady Sołectw. W emocjonującym meczu piłki nożnej dzieci – rodzice padł remis 2:2. Biblioteka Publiczna przygotowała zabawy animacyjne i plastyczne, bańki mydlane i malowanie buziek. Straż pożarna z Dobrzynia nad Wisłą zaprezentowała swój sprzęt gaśniczy oraz uczyła pierwszej pomocy. Przez cały czas trwania imprezy każde dziecko mogło bezpłatnie korzystać ze zjeżdżalni, ringu, orki czy obleganego basenu z łódkami.

Nagrody za udział w konkurencjach sportowych dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. Fundatorami nagród byli właściciele firmy „Andur” państwo Edyta i Andrzej Urbańscy, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie. Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy składamy także druhom OSP z Dobrzynia nad Wisłą. Mamy nadzieję, że wspólna praca wszystkich organizatorów przyczyniła się do tego, że na wielu dziecięcych buziach pojawił się tego dnia szeroki uśmiech.