22 października 2017 odbyła się ostatnia odsłona Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W turnieju tenisa stołowego wystartowało 5 sołeckich reprezentacji. W klasyfikacji końcowej najlepszym sportowym sołectwem okazał się Chalin.

Zawody tenisa stołowego były zwieńczeniem ponad półrocznej rywalizacji sołectw z naszej Gminy. W tej edycji sklasyfikowano 10 drużyn, które rywalizowały w turniejach futsalu, piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, koszykówki, konkurencji rodzinnych, siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, piłki nożnej, badmintona kobiet i mężczyzn oraz wspomnianego wcześniej tenisa stołowego kobiet i mężczyzn.

W ostatnich zawodach zaprezentowały się ekipy Chalina, Glewa, Mokowa, Mokówka i Płomian. Zanim jednak przystąpiono do rozgrywek, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno Radnego Rady Miejskiej Dobrzyń nad Wisłą i Sołtysa Płomian Pana Wiesława Jaworskiego, który wspierał aktywny udział swojego sołectwa w rozgrywkach sportowych.

W kategorii kobiet wystąpiły 3 zawodniczki, natomiast w kategorii mężczyzn zaprezentowało się 10 zawodników, których podzielono na dwie grupy. Następnie tenisiści, którzy zajęli te same miejsca w swoich grupach spotkali się w fazie finałowej i rozegrali mecze o miejsca w klasyfikacji końcowej. Na wysokim poziomie stał przede wszystkim mecz o I miejsce, w którym zwycięzcy grup A i B stworzyli ciekawe widowisko. Ostatecznie K. Kauwa (Płomiany) pokonał R. Koprowskiego (Glewo) i tym samym został najlepszym tenisistą wśród startujących Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się M. Dąbrowska (Chalin), która wygrała oba mecze w stosunku 3:0.

Dyplomy za udział w turnieju tenisa stołowego, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego za udział w całej Spartakiadzie oraz puchary dla 3 najlepszych sołectw wręczyli: Sławomir Kowalewski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, Marzena Szczepańska – Sołtys Chalina, Mieczysław Wojtowicz – Sołtys Dyblina, Krzysztof Sulkowski – Sołtys Mokowa.

W podsumowaniu Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś podziękował wszystkim drużynom oraz poszczególnym Sołtysom za udział w tej edycji Spartakiady. Słowa uznania skierowano przede wszystkim do zwycięzców z Chalina, którzy jako jedyni wystąpili we wszystkich turniejach edycji 2017. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w następnej Spartakiadzie.

Klasyfikacja kobiet w turnieju tenisa stołowego:

I – M. Dąbrowska (Chalin) – 3 pkt

II – I. Grączewska (Mokowo) – 2 pkt

III – Z. Słomczewska (Chalin) – 1 pkt

Klasyfikacja sołectw w turnieju tenisa stołowego (kobiety):

I – Chalin – (4 pkt) – 2 pkt

II – Mokowo – (2 pkt) – 1 pkt

Klasyfikacja mężczyzn w turnieju tenisa stołowego:

I – K. Kauwa (Płomiany) – 10 pkt

II – R. Koprowski (Glewo) – 9 pkt

III – M. Kupiec (Mokowo) – 8 pkt

IV – P. Śniadecki (Mokowo) – 7 pkt