Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

3 marca 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików. W stawce 5 zespołów bezkonkurencyjni okazali się młodzi piłkarze Królewskich Płock.

W zawodach rywalizowały dzieci urodzone w roku 2007 i młodsze. Na boisku zaprezentowały się drużyny: Królewscy Płock, Młoda Włocławianka, Start Stawki, Unia Choceń i Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą. Grano w systemie „każdy z każdym”, mecze trwały 2 x 8 minut.

Bardzo dobrze w całych rozgrywkach prezentowali się zawodnicy Królewskich Płock, którzy odnieśli komplet zwycięstw i w 4 meczach stracili tylko jedną bramkę. Mimo nienajlepszych początków, dobry rezultat zanotowała też UKS Wisełka Centrum. Dwa zwycięstwa, remis i porażka pozwoliły zająć II lokatę. Brązowe medale powędrowały natomiast do zawodników Startu Stawki. Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze. Zawodnicy darzyli się wzajemnym szacunkiem i nawet gdy pojawiły się faule nikt nie zwlekał z przeprosinami. Zawody jak zwykle obserwowała liczna grupa rodziców, która wspierała swoje pociechy. W przerwie przeprowadzony został konkurs strzałów, który na wzór popularnego „Turbo kozaka” polegał na uderzeniu do bramki po wykonaniu 5 obrotów wokół piłki. Reprezentanci wszystkich drużyn nie mieli problemów z błędnikiem i imponowali precyzją swoich strzałów. Nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników, medale dla wszystkich drużyn oraz puchary dla trzech najlepszych zespołów wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś i Prezes UKS Wisełka Centrum Piotr Wyszyński.

Król strzelców: B. Wyciechowski (Start Stawki)

Najlepszy zawodnik: A. Radzimski (Wisełka Centrum)

Najlepszy bramkarz: W. Rozkosz (Królewscy Płock)

Zwycięzca konkursu strzałów: M. Ejman (Królewscy Płock)