Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę, 8 kwietnia 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. W zawodach wystąpiło 8 ekip: Wirtuozi Prawej Ręki, Bobrowniki, Chalin, Kroczyn, Nasiegniewo, Płomiany, Tłuchowo i Wielgie

Drużyny zostały podzielone na 2 w grupy, gdzie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Każda partia ze względu na dużą liczbę spotkań została skrócona do 20 punktów. W grupie A rywalizowały zespoły: Wirtuozi Prawej Ręki, Nasiegniewo, Płomiany i Tłuchowo. Grupę zdecydowanie wygrali Wirtuozi, którzy w 3 meczach nie stracili seta. Awans do półfinału z drugiej pozycji zapewniło sobie Tłuchowo. W grupie B prym wiódł Krojczyn, który podobnie jak Wirtuozi, odnieśł komplet zwycięstw w stosunku 2:0. Drugą lokatę i awans do półfinału wywalczyły też Bobrowniki.

W dalszej fazie turnieju odbyły się mecze półfinałowe: Krojczyn pokonał Tłuchowo 2:1, a Wirtuozi okazali się lepsi od Bobrownik zwyciężając 2:0.  W tym meczu nie lada wyczynem popisał się kapitan Wirtuozów - Cezary Jaks. Zawodnik ten z zagrywki zdobył 19 punktów z rzędu i praktycznie w pojedynkę zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w pierwszym secie 20:1! Czegoś takiego jeszcze nie oglądaliśmy – brawo!

W ostatnich czterech meczach turnieju, drużyny walczyły między sobą o miejsca w klasyfikacji końcowej. Pozytywnym akcentem zawody zakończyły reprezentujące naszą Gminę Płomiany, które w walce o VII miejsce pokonały Wielgie 2:1. Szczęśliwie turniej zakończył także Chalin. Zwycięstwo 2:0 nad Nasiegniewem zapewniło naszej drużynie V miejsce. Bardzo zaciętą rywalizację oglądaliśmy w spotkaniu o III lokatę. Bobrowniki pokonały Tłuchowo 2:1, ale w dwóch z trzech rozegranych setów grano na przewagi. Najlepiej z Gminy Dobrzyń nad Wisłą zaprezentowała się ekipa Krojczyna, która w finale stoczyła ciekawy pojedynek z Wirtuozami. W pierwszym secie nasi zawodnicy ulegli minimalnie 18:20. W drugiej odsłonie rywale nie pozostawili jednak złudzeń i wygrali partię 20:13. Puchary i medale dla trzech najlepszych drużyn wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś. Statuetkę MVP otrzymał Cezary Jaks (Wirtuozi). Dziękujemy wolontariuszkom Paulinie Kraśnickiej i Klaudii Bukowskiej za pomoc przy organizacji turnieju. Zawody prowadzili licencjonowani sędziowie: Jarosław Lubomski i Radosław Chełminiak.