W dniu 19 października w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyło się wręczenie nagród laureatom  tegorocznego konkursu fotograficznego. To już II edycja konkursu, która zorganizowana została z pomysłu i inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko. Jak podkreślał Pan Burmistrz powołując  konkurs fotograficzny, jest to nie tylko doskonała i szeroka promocja naszej Gminy, ale również wspaniała okazja do promowania  młodych, uzdolnionych pasjonatów fotografii, których w gminie nie brakuje. I to  był strzał w dziesiątkę ponieważ konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem a co za tym idzie większą liczbą zdjęć  do niego zgłaszanych. W tym roku tytuł konkursu brzmiał:” Wydarzenia i atrakcje turystyczne Gminy Dobrzyń nad Wisłą”. Fotografie zgłosiło siedmiu kandydatów. Komisja w składzie czterech członków, w dniu 12 października dokonała wyboru zwycięzców. I tak według kapituły miejsce pierwsze zajęła Julia Czachorowska, miejsce II Barbara Kłobukowska, a miejsce III Lidia Kurpińska. Pula nagród jaką Burmistrz Jacek Waśko przeznaczył na nagrody jest również imponująca. Zwycięzca otrzymał bowiem voucher w wysokości 2000 tysięcy złotych, osoba z drugim miejscem voucher na 1500 złotych, a osoba która zajęła miejsce trzecie voucher na 1000 złotych. Wszyscy uczestnicy z rąk włodarza miasta otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z logiem gminy. Po krótkiej uroczystości zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu. Fotografie, które wzięły udział w tegorocznym konkursie są wystawione na pierwszym piętrze Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą-zapraszamy mieszkańców do ich obejrzenia.