W poniedziałek 19 listopada odbyła się zwołana przez komisarza wyborczego pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej 2018-2023. Na początku obrad  radni VIII kadencji oraz nowo wybrany Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski odebrali zaświadczenie o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie ustępujący Burmistrz Jacek Waśko przekazał następcy insygnia władzy- symboliczny klucz do miasta.

„Dzisiejszy dzień jest bez wątpienia jednym z najważniejszych w moim życiu. Objęte stanowisko jest z jednej strony ogromnym zaszczytem, z drugiej zaś wielkim zobowiązaniem do ciężkiej i sumiennej pracy na rzecz rozwoju naszej społeczności.(…) Ze swojej strony obiecuję zrobić wszystko, aby nasza gmina właściwie się rozwijała.(…)Liczę na dobrą i owocną współpracę.”-powiedział w swoim przemówieniu obejmujący stanowisko Burmistrza Piotr Wiśniewski, który jednocześnie podziękował wszystkim za oddane na niego głosy.

Kolejnym punktem obrad, prowadzonych przez Radnego Seniora nowej kadencji-Sławomira Kowalewskiego, był wybór przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego zastępców. W tym celu powołano Komisję Skrutacyjną. Jedynym zgłoszonym przez radnych kandydatem na to stanowisko był Krzysztof Pryciak, który wyraził zgodę na kandydowanie. Rajcy w tajnym głosowaniu jednogłośnie poparli kandydaturę pana Pryciaka na przewodniczącego Rady Miejskiej kadencji 2018-2023, który przejął prowadzenie dalszej części sesji. Wiceprzewodniczącymi RM zostały z kolei panie Jadwiga Grudzińska i Dorota Kalinowska.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych sesji w kadencji 2018-2023 gdyż wszystkie, zgodnie z nowo obowiązującym prawem będą transmitowane na żywo na kanale youtube.