Z okazji Dnia Sołtysa, który przypada 11 marca, w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyło się uroczyste spotkanie Sołtysów z Burmistrzem Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotrem Wiśniewskim. Uroczystość na którą oprócz sołtysów przybyli także Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Olewiński, Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Pryciak, Skarbnik Miasta i Gminy Agnieszka Ziółkowska, Sekretarz Miasta i Gminy Ryszard Machnowski oraz radni, odbyła się 14 marca o godzinie 13.00. Doceniając dotychczasową, pełną poświęcenia pracę na rzecz sołectwa w minionym 2018 roku włodarz miasta wręczył wszystkim obchodzącym swoje święto Podziękowania.

„Na osobie sprawującej funkcję sołtysa spoczywa wielka odpowiedzialność. To ona jest najbliżej lokalnej społeczności, najbardziej dostrzega jej potrzeby i przekazuje je samorządowi gminnemu. Wyrażam swoją wdzięczność za dotychczasową rzetelną pracę na rzecz gminy, za trud i determinację w realizacji projektów oraz zaangażowanie w pełnieniu misji społecznej”- podkreślił Burmistrz składając życzenia sołtysom.

Wśród sołtysów, którzy swoją funkcję sprawują od wielu lat, znalazło się także czterech, którzy tak zaszczytne i jednocześnie bardzo odpowiedzialne stanowisko objęli po raz pierwszy. Ci sołtysi otrzymali z rąk Burmistrza dyplom z  gratulacjami z wygranych wyborów.

"Życzę skutecznej i owocnej działalności a przede wszystkim satysfakcji z wykonywanego mandatu społecznego"- mówił Burmistrz zwracając się do nowo wybranych sołtysów.

Na życzeniach i podziękowaniach uroczystość się nie zakończyła, ponieważ po części oficjalnej zaproszono wszystkich gości na poczęstunek.