Jak co roku w połowie sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą organizowane są zawody z cyklu MTB XC. Nie inaczej było i w tym roku. 11 sierpnia zjechali do Dobrzynia nad Wisłą  miłośnicy dwóch kołek, by rywalizować  na  niezwykle wymagającym i pełnym przeszkód torze, w różnych kategoriach wiekowych. Do głównego wyścigu zwanego „ Godziną w piekle”, nazwanego tak w odniesieniu do stopnia trudności trasy, stanęli zawodnicy z całej Polski. Miedzy innymi  z Gdańska, Sopotu i Grudziądza. Po „morderczym wyścigu”, który kończył zmagania rowerowe, nastąpiło zliczenie punktów czasowych i wyłonienie zwycięzców. Uhonorowania najlepszych zawodników dokonała Aneta Jędrzejewska- Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Piotr Wiśniewski Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Fundatorem nagród dla laureatów poszczególnych wyścigów było Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą.

Niedzielna impreza MTB XC „Godzina w Piekle” to nie tylko zmagania rowerowe.

Wśród licznych atrakcji tego dnia można  było wymienić choćby szereg zabaw i konkursów z nagrodami dla najmłodszych,  przygotowanych przez Dobrzyński Dom kultury „ŻAK”. Organizatorzy przygotowali także wyścigi rowerowe dla najmłodszych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W kilku kategoriach wiekowych do wyścigów stanęło kilkunastu młodych miłośników dwóch kółek. Po zaciętej i emocjonującej walce wyłoniono zwycięzców, którym wręczono nagrody oraz pamiątkowe medale. Dekorowania najlepszych młodych zawodników dokonała Anna Gembicka – Wiceminister Inwestycji i Rozwoju oraz Piotr Wiśniewski Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Zwieńczeniem niedzielnej imprezy był koncert kultowego zespołu „ŻUKI”, który wykonuje utwory grupy The Beatles, Krzysztofa Klenczona, czy Led Zeppelin . Na zakończenie sceną zawładnął DJ BoBson, który zza konsolety przygrywał publiczności do tańca.