Stowarzyszenie „Aktywni Dobrzyniacy 55+” zorganizowali już III Integracyjny wyjazd pod hasłem „Seniorzy- juniorom, juniorzy seniorom” w dniach 31.08.-03.09.2019r. Wycieczka dla grupy 49 osobowej wraz z wnukami, była zorganizowana dzięki współfinansowaniu przez Powiat Lipnowski w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania między innymi turystyki i krajoznawstwa.
Miejscem docelowym wyjazdu było Zakopane. Po drodze uczestnicy wycieczki mijali wiele atrakcyjnych miejscowości, między innymi Piotrków Trybunalski, który jest uznawany za kolebkę polskiego parlamentaryzmu i demokracji. „Aktywni Dobrzyniacy” zwiedzili tam zabytkową część miasta, a następnie przejechali do Ojcowskiego Parku Narodowego, który kryje w sobie wiele atrakcji: Zamek Pieskowa Skała, Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską i Grotę Łokietka.
Drugiego dnia uczestnicy wycieczki wybrali się na Spisz i w Pieniny. Wśród wielu zabytków odwiedzili Zamek w Niedzicy i wypłynęli w rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.
Zakopane wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Oprócz pieszych wycieczek np. do Doliny Strążyskiej, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku wraz ze starym kościołem, obowiązkowo odbył się wjazd na Gubałówkę oraz wjazd kolejką linową na Wielką Skocznię.
Ulica Kościeliska wraz z licznymi, zabytkowymi chatami góralskimi to kolejna porcja wspaniałych, pozytywnych wrażeń.
Wyjazd w góry okazał się bardzo udany zarówno dla seniorów jak i juniorów.