W ubiegły piątek tj. 27 listopada Strażacy z OSP Mokowo powitali i „symbolicznie ochrzcili” butelką szampana nowy wóz strażacki marki Man TGM 18.320 GBA 4.7/36. Zakup pojazdu, którego koszt wyniósł 880,065 tys., pomimo wielkiego zaangażowania mokowskich strażaków w pozyskanie funduszy, nie byłby możliwy jednak gdyby nie pomoc w postaci dofinansowania ze strony różnych instytucji i fundacji:

- Narodowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska- 310 000 tys.

- Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 250 000 tys.

- Gminie Dobrzyń nad Wisłą- 205,065 tys.

- Fundacji ORLEN „Dar Serca”- 30 000 tys.

- KGHM Polska Miedź- 30 000 tys.

- Starostwu Powiatowemu w Lipnie- 20 000 tys.

- Fundacji PGNiG – 15 000 tys.

- Fundacji LOTTO - 15 000 tys.

- SALUTARIS - 5 000 tys.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowali się także parafianie z parafii Mokowo, którzy uzbierali około 8 000 tys. Kwota ta przeznaczona została na remont wjazdu do garażu, który został przystosowany pod nowy pojazd. W pomoc zakupu nowego wozu strażackiego zaangażowała się także osobiście Anna Gembicka – Posłanka na Sejm RP.

W uroczystości,  w przygotowanie której  zaangażowały się panie z KGW Mokowianki i KGW Jarzębinki, oprócz mieszkańców Mokowa, wzięły udział jednostki OSP z Krojczyna, Płomian i Tłuchowa. Powitanie odbyło się z udziałem jak najmniejszej liczbie osób i bardzo skromnie, a to za sprawą  obostrzeń związanych z panującą epidemia koronawirusa.

Strażacy z OSP Mokowo dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zakupu nowego wozu strażackiego.

Fot. Kamil Szymański