Wiceburmistrz Marzena Niekraś i Sekretarz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Ryszard Machnowski w zastępstwie Burmistrza Jacka Waśko wzięli udział w uroczystości rozpoczynającej budowę 22- kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna w stronę Płocka. Uroczysty wkop tablicy informującej o budowie, w obecności m. in. członków zarządu województwa kujawsko-pomorskiego i przedstawicieli lokalnych samorządów, odbył się 23 maja w miejscowości Kamień Kotowy. Jest to jedna z większych i ważniejszych inwestycji drogowych w naszym powiecie od kilku lat, która poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy na tym odcinku drogi. Remont drogi służyć będzie jednocześnie mieszkańcom naszej Gminy, m. in. poprzez przebudowę skrzyżowania w Kamieniu Kotowym ( Dobrzyń nad Wisłą- Sierpc) z drogą wojewódzką nr 541 i utworzenia w tym miejscu 4-wlotowego ronda. Gruntowna przebudowa wiązać się będzie z pewnymi zmianami w organizacji ruchu na tym odcinku drogi. Nie potrwają one jednak długo, gdyż zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2018 roku.