Wianki dobrzyńskie”, które odbyły się w dniu 24 czerwca, to kolejna po plenerze malarskim impreza, która odbyła się w ramach obchodów „Roku Rzeki Wisły”. Uroczystego otwarcia festynu dokonał Pan Burmistrz Miasta i Gminy Jacek Waśko, który przywitał wszystkich gości, życząc miłej zabawy. Następnie Ksiądz Proboszcz Henryk Lewandowski odmówił ze sceny krótką modlitwę, po której poświęcił rzekę Wisłę. Kolejną cześć festynu stanowił pokaz ratownictwa medycznego, który zaprezentowali ratownicy medyczni z Aleksandrowa Kujawskiego. W czasie całego festynu, równocześnie z atrakcjami na scenie odbywały się także Eco Rejsy prowadzone przez Pana Sebastiana Staśkiewicza, z fundacji „Ratuj Ryby”. Dzieci, które płynęły łodzią mogły w czasie rejsu nie tylko posłuchać o florze i faunie żyjącej w naszej rzece, ale zobaczyć to wszystko również na sonarze. Eco Rejsy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci które były już po rejsie nie kryły swojej radości i zadowolenia. Po pokazach i oficjalnych wystąpieniach sceną zawładnęła muzyka i śpiew. Najpierw zaprezentowały się dzieci ze Scholki parafialnej, po nich sekcja gitarowa działająca przy DDK „ŻAK”, a następnie zespoły „Złoty Kłos” i „55 PLUS”. Gromkie oklaski przywitały gwiazdę wieczoru naszego festynu, a mianowicie zespół „Cygański tabor”. Wokalistki zespołu ubrane w przepiękne, kolorowe suknie, swoim tańcem i śpiewem porwały zgromadzoną pod sceną publiczność do wspólnej zabawy. Atmosferę wspaniałej zabawy podtrzymał zespół PREZYDENT, z którym przy dźwiękach muzyki disco goście bawili się do późnych godzin wieczornych. „Wianki dobrzyńskie”okazały się wspaniałą okazją do zabawy, tańca i spotkań ze znajomymi.