Czas magicznego oczekiwania na Święta Bożego narodzenia postanowiły umilić dzieci z Przedszkola Samorządowego  im. Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą, które przygotowały przepiękny występ wokalno –artystyczny o narodzinach dzieciątka Jezus. Przedstawienie, które rozpoczęło się o godzinie 13.00 w dniu 17 grudnia odbyło się w Dobrzyńskim Domu Kultury „Żak”.

Dzieci w strojach aniołków i pasterzy w towarzystwie Józefa i Maryi, przedstawiły historię narodzin Jezusa, która przeplatana była śpiewem tradycyjnych kolęd i pastorałek. Oprócz  występu przedszkolaki przygotowały jeszcze jedną niespodziankę- własnoręcznie przygotowane pierniczki, którymi obdarowały gości.

Licznie przybyli widzowie wśród których znaleźli się  ,oprócz rodziców, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Pryciak, Sekretarz Miasta i Gminy Ryszard Machnowski oraz Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK ”i Biblioteki Publicznej Renata Chęcka, nie kryli wzruszenia i dumy z pięknie przygotowanego przedstawienia, których wyrazem były gromkie brawa. Słowa uznania i zachwytu popłynęły także z ust Burmistrza Piotra Wiśniewskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Pryciaka, którzy serdecznie podziękowali przedszkolakom za wspaniałe widowisko, wręczając małym aktorom kosz cukierków. Na zakończenie Burmistrz i dzieci poprosiły o wspólne zdjęcie, które będzie pamiątką z tego magicznego, przedświątecznego popołudnia.