W dniach 23-25 czerwca w ramach „Roku Rzeki Wisły”odbył się plener malarski „Nawojka”. Do naszego miasta przybyli artyści malarze z Łodzi, Sierpca, Lipna, Łącka oraz licealistki z prywatnej szkoły plastycznej z Włocławka. Głównym tematem pleneru była postać legendarnej „Nawojki”, pierwszej studentki , która pochodziła z Dobrzynia nad Wisłą i to właśnie ta postać dominuje na powstałych obrazach. Nie zabrakło jednak pięknych pejzaży, prezentujących uroki naszej pięknej Wisły, Skarpy Wiślanej, czy samego miasta. Powstało kilkanaście pięknych obrazów, które można było podziwiać podczas wernisażu, który odbył się w DDK „ŻAK” 25 czerwca o godzinie 16.00. Obecnie obrazy można podziwiać na pierwszym piętrze Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą w godzinach pracy Urzędu.