„Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym.” George Sand

Z racji tak pięknego jubileuszu jakim jest pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego, w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Waśko zorganizowano uroczystość podczas której odznaczono pary obchodzące tą wyjątkową rocznicę. W tym roku jubileusz złotych godów obchodziły aż 22 pary z naszej Gminy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00. Do „ŻAKA” przybyli nie tylko jubilaci, wśród gości znaleźli się także najbliżsi odznaczonych, a także Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko, Sekretarz Miasta i Gminy Ryszard Machnowski, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Żurawski. Medale i dyplomy przyznane i podpisane  przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczył osobiście Burmistrz Jacek Waśko, który jednocześnie złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz kolejnych pięknych lat wspólnego życia. Odznaczone pary nie kryły wzruszenia a zarazem dumy z tak pięknego wyróżnienia. Po udekorowaniu wszystkich par, życzeniach, uściskach i wspólnych zdjęciach przyszedł czas na toast wzniesiony kieliszkiem szampana. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i kawałkiem tortu.