W piątek 10 sierpnia zakończyły się trwające od poniedziałku „Wakacje z Żakiem i Biblioteką Publiczną. Każdego dnia na dzieci ,które przyszły do Domu Kultury czekało mnóstwo atrakcji w postaci ciekawych zabaw, zajęć, warsztatów, animacji i konkursów. Były również niespodzianki-a jedną z nich był środowy wyjazd do Happy Parku, w którym dzieci mogły bawić się do utraty sił. Ciekawym dniem był również czwartek. Tego dnia dzieci biorące udział w zajęciach odwiedził Pan Michał z radia PIK, który przeprowadził z dziećmi krótki wywiad na temat ich wymarzonego zawodu. Był to również temat przewodni czwartkowych warsztatów, które prowadziły Panie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Zajęcia zakończyły się w piątek wizytą w Bibliotece, wspólnym słodkim poczęstunkiem oraz warsztatami z panią leśnik, która opowiadała o przyrodzie, lasach i ochronie środowiska. Na pożegnanie  Pani Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK” Renata Chęcka  wręczyła wszystkim dzieciom drobne upominki, które ufundował Burmistrz miasta i Gminy Jacek Waśko. Wszystko co dobre tak szybko się kończy- mówiły dzieci wychodząc z wakacyjnych zajęć. Teraz już wszyscy czekają na zajęciach organizowane w ramach ferii zimowych.