W Dobrzyniu nad Wisłą rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Dyrektora Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się w niedzielę 28 października w hali DCSiT i wzięło w nich udział 6 zespołów.

Z początkiem sezonu jesienno-zimowego wzrasta zainteresowanie sportami halowymi, a w celu ich propagowania organizowane są liczne turnieje. Tak było w ostatnią niedzielę w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki gdzie sześć siatkarskich ekip walczyło o puchar Dyrektora. Chalin, Radomice i Skępe spotkały się w grupie A, zaś Bobrowniki, Kikół i Krojczyn mierzyły się w grupie B. Od mocnego uderzenia turniej rozpoczęli siatkarze ze Skępego, którzy pewnie wygrali oba mecze grupowe 2:0. Sporo emocji dostarczył decydujący o awansie do półfinału mecz Chalina z Radomicami. Mimo ogromnej woli walki reprezentanci naszej Gminy musieli uznać wyższość przyjezdnych i ulegli po tie-breaku 1:2. Zdecydowanego faworyta brakowało w grupie B, co mogło zwiastować dodatkowe emocje. Pechowo turniej rozpoczęły Bobrowniki i po dwóch porażkach musiały zadowolić się meczem o V miejsce. Niesamowity bój o wygranie grupy i awans z pierwszego miejsca stoczyły ekipy Krojczyna i Kikoła. Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku, w którego decydującej fazie obie ekipy miały piłki meczowe po swojej stronie, Ostatecznie tę wojnę nerwów lepiej wytrzymali reprezentanci naszej Gminy i to Krojczyn pokonał rywali 18:16.

Pojedynki półfinałowe tylko potwierdziły, że zwycięzcy grup prezentowali najwyższy poziom sportowy w turnieju i zarówno Skępe jak i Krojczyn awansowały do finału. W meczu o V m-ce Bobrowniki pokonały Chalin 2:1, a w starciu o III lokatę Kikół okazał się lepszy od Radomic. Finał świetnie rozpoczęło Skępe i bardzo szybko wygrało pierwszego seta. W drugiej odsłonie charakter pokazał Krojczyn, który ambitnie walczył o każdy punkt i był bliski sprawienia niespodzianki. Ostatecznie to bardziej doświadczona drużyna Skępego, nieprzypadkowo nosząca przydomek „Wirtuozi” zwyciężyła w drugim secie 25:22 i mogła cieszyć się z I miejsca. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Cyta (Skępe).

Puchar dla zwycięskiej drużyny, medale dla trzech najlepszych zespołów oraz statuetkę dla wyróżniającego się zawodnika wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś. Dodatkowo wszystkie zespoły otrzymały piłki, których fundatorem był właściciel firmy Wagen-Mont Paweł Montowski – Dziękujemy!

Klasyfikacja końcowa:

I – Skępe