Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki dnia 8.11.2018r. było organizatorem VIII Halowych Biegów Sztafetowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Jacek Waśko. Następnie pokazem gimnastycznym zawody uświetniły uczennice Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą pod kierunkiem nauczyciela Pawła Bielickiego.

Do rywalizacji sportowej przystąpiły reprezentacje szkół w 3 kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, VII-VIII i Gimnazjum. W dwóch pierwszych osobno startowały 10-osobowe drużyny dziewcząt i chłopców, zaś wśród gimnazjalistów dziewczęta i chłopcy stworzyli mieszane drużyny 6-osobowe. W każdej kategorii wiekowej odbyły się 2 biegi: w pierwszym zawodnicy pokonywali okrążenia w lewą stronę, a w drugim w prawą stronę. Każdy bieg miał swoją historię. Zawodnicy z niesamowitą wolą walki dążyli do zwycięstwa i choć zdarzały się potknięcia czy zgubione pałeczki to bezwzględnie wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania.

W tym roku, w dwóch najstarszych kategoriach rozegrano także biegi dodatkowe, w których walczono o nagrody rzeczowe. Drużyny z klas VII-VIII liczyły 4 zawodników, a z gimnazjów 2 zawodników. Na koniec podsumowano wyniki, a wręczenia nagród dokonała dyrekcja SP w Dobrzyniu nad Wisłą w osobach Aleksandry Nowak i Marii Pruchniewskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. Dziękujemy reprezentacjom Szkół Podstawowych w Chalinie, Dobrzyniu nad Wisłą, Dyblinie i Krojczynie wraz z opiekunami  za stworzenie tego niezapomnianego sportowego widowiska. Biegi sztafetowe były doskonałą okazją do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i cieszymy się, że ten podstawowy cel udało się zrealizować.

Klasyfikacja klas IV-VI:

I – Krojczyn