Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Rejs statkiem pasażerskim „Marianna ”oraz słodki upominek w postaci lodów, to główne atrakcje, które czekały na dzieci w sobotę 2 czerwca na przystani przy ul. Zjazd. Okazją do tak hucznego świętowania był obchodzony dzień wcześniej Dzień Dziecka. Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko zaproszono wszystkie dzieci z naszej Gminy na pokład statku, który zabierał wszystkich w 30- minutowy rejs po Wiśle. Piękne widoki, lekki wiatr, który dawał nieco ochłody w ten upalni sobotni dzień sprawiły, że była to dla dzieci i ich rodziców niecodzienna frajda ale i możliwość spędzenia wspólnego czasu w natłoku codziennych obowiązków.” Marianna” przyjmowała na swój pokład małych pasażerów od godziny 10.00 do 17.00. W sumie odbyło się osiem rejsów, a na każdy z nich przybyło około 140 osób. W ciągu całego dnia w rejs po Wiśle wypłynęło  około 1200 osób. Przed każdym odbiciem od brzegu, z pokładu statku witała wszystkich w imieniu Burmistrza Jacka Waśko Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK” Renata Chęcka, która jednocześnie złożyła wszystkim dzieciom najlepsze życzenia uśmiechu i radości na każdy dzień oraz nieustannie otaczającej miłości najbliższej rodziny. Po zejściu z pokładu na ochłodę czekały na dzieci lody, które rozdawane były za darmo. Dodatkową atrakcją, która czekała na dzieci na lądzie był nowo zakupiony prawdziwy wóz strażacki, którym na co dzień jeżdżą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisłą. Dzieci mogły wejść do wozu, założyć kask strażacki, usiąść za kierownicą aby poczuć się jak prawdziwy strażak. A to wszystko pod czujnym okiem i nadzorem strażaków z OSP Dobrzyń nad Wisłą. Zachwytom i uśmiechom na twarzach dzieci nie było końca. Niech takie dni wypełnione radością towarzyszą naszym dzieciom przez cały rok.